vőfély

Kiemelt

Ceremóniamester

Kedves Házasulandók!

A nagy nap megszervezése, komoly feladat. Időpont, helyszín,zenekar, fotós, videós, virág, ruha, meghívó és még sorolhatnám, mi szükséges a gondtalan, tökéletes esküvő megvalósításához. Ugye Ti sem szeretnétek életetek legfontosabb napján mással foglalkozni, mint egymással és a számotokra legfontosabb személyekkel, akik veletek osztoznak bologságotokban? Egy jó ceremóniamester azon túl, hogy az ifjú pár igényei szerint vezényli le a lakodalmat, a szervezésben is segítségetekre lehet. Lehet az szűk körű, visszafogott, egyedi, vagy akár egy igazi falusi lakodalom is. Több, mint 25 éves tapasztalattal rendelkezem az esküvők, lakodalmak terén.

2000-ben kezdtem a lakodalmas zenész pályafutásomat, 2006. őszétől vőfélyként működök közre a lakodalmak eseményeinek koordinálásában. Ezalatt az idő alatt rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem, az esküvői trendek változását magam is követtem. A modern vőfély és a ceremóniamester közé sorolom magam, hiszen ismerem és gyakorlom az esküvői hagyományokat, de mindezt modern stílusban, a mai igényeknek megfelelően teszem. Volt szerencsém több száz fős, falusi jellegű és kis létszámú, nívós étteremben megtartott modern lakodalmakat is vezényelni, így minden társasághoz és igényhez jól alkalmazkodom.

Az esküvő előtt egy személyes találkozó alkalmával átbeszéljük, megtervezzük a nagy nap menetét, ennek megfelelően koordinálom a lakodalmat és a násznépet. Jónéhány játékot ismerek és alkalmazok, de ezek közül csak azokat kezdeményezem, amit előre megbeszéltünk és véleményem szerint leginkább az ifjú pár, valamint a násznép habitusához illő. A fő, hogy mindenki jól érezze magát, így elsősorban azokat a játékokat szeretem, amibe minél több embert lehet bevonni és fokozza az est hangulatát. Zenészként tudom, hogy milyen romboló hatású amikor a legnagyobb tánc közben valaki leállítja a bulit, ezért én ezt nem teszem.

Lépő Attila ceremóniamester

Zenész és DJ

Egyszemélyes zenekar és DJ, bálokra, családi és céges rendezvényekre.

Gyerekkorom óta zenélek, a Tolnai Fuss János Zeneiskolában előszőr dobolni, zongorázni, majd ezután tenorkürtözni tanultam. A zeneiskola fúvószenekarában, majd utána a paksi Roger Schilling fúvószenekarban is a tenorkürt volt a hangszerem.

A vendéglátós zenélést 2000-ben kezdtem, először tenörkürt-ének, utána pedig szaxofon-ének poszton. Zenekarban jelenleg nem játszom, de egyszemélyes zenekarként és DJ-ként továbbra is mulattatom a nagyérdeműt.

Alapvetően a hagyományos lagzis-báli zenét játszom, de a folyamatosan bővülő repertoáromban megtalálhatók a slágerek, retró zenék, régi és új nóták, a 3+2 -től a Takáts Tamás Dirty Blues Bandig sok minden.

DJ-ként a retró vonalat képviselem, persze a hangulattól és társaság összetételétől függően, sokféle stílus és korszak zenéi is felcsendülnek egy buli alkalmával.

Játékok az esküvőn

Sokan valami régies dologra gondolnak, ha az esküvői játékok kerülnek szóba. Tojásgörgetés, valami pajzán, a párt kellemetlen helyzetbe hozó történésre asszociálnak. Valóban vannak ilyen jellegű játékok, de ez már a múlt.

Egy vidám hangulatú, táncoslábú társaságnál is előfordul, hogy kicsit elfáradnak, leülnek. Ekkor kell valami, ami ismét feldobja a hangulatot. Az a jó játék, amiben sokan tudnak résztvenni, vagy legalábbis felkelti a vendégek érdeklődését. Több olyan játék van, amiben a pár a főszereplő, a vendégek csak nézők, van ahol egy szűkebb társaság vesz csak részt és van az, ahol szinte mindenki becsatlakozhat.

Ha a bulit szeretnénk fokozni, akkor az a jó, ha minél többen részt vesznek egy ilyen műsorban.

Társaság függő, de szinte minden esküvőn szükség van arra, hogy kicsit megmozgassuk a vendégeket. Vacsora után, elég nehéz táncolni, ha egy jól kiválasztott játékkal kezdünk, akkor szinte biztos, hogy elindul a buli. Főként a táncos jellegű játékokat kedvelem, de sok mindent ismerek, beszéljünk róla, hogy mi az, amit ti szeretnétek.

Az esküvő előtt és a nagy napon

Ceremóniamesterként a legfontosabb feladatom az, hogy a pár igénye szerint vezessem a násznépet, a szolgáltatókat, így nekik csak arra kell figyelniük, hogy jól érezzék magukat, és a hajnalig tartó buliban szinte vendégként vehessenek részt.

Mi kell ehhez?

Az esküvő előtt egy pontos forgatókönyvet készítünk, amiben a ti igényeitek szerint, közösen határozzuk meg a nap történéseit. Hogy mi a szokás, azt eltudom mondani, de ebből csak azokat érdemes megtartani, ami szimpatikus. A legfontosabb az, hogy minden aszerint történjen, amit szeretnétek.

Se több, se kevesebb. Persze nehéz a forgatókönyvet mindig percre pontosan tartani, sokszor nem is lehet, de ezért van a CM, hogy kézben tartsa a lagzit és csak akkor kérje a pár segítségét, ha szükséges. Ha egy kicsit leülne a hangulat, akkor belehet vetni egy odaillő, előre megbeszélt, hangulatfokozó játékot, aminek az a célja, hogy ismét pörgős legyen a buli.

és még valami kell

Egy boldog pár, aki nem idegeskedik, aki tud foglalkozni a vendégeivel, aki nem a szervezéssel tölti a nagy napját, hanem táncol a vendégek között és jól érzi magát.

Ha van egy jó ceremóniamesteretek, akkor a ti lagzitok is ilyen lesz.

Beszéljük meg, hogy mit szeretnétek!

Az első szalag

Vőfélybotomra az első szalagot, „kisvőfélyként” kb. 30 éve kötötte fel az ifjú pár, a tolna megyei Bogyiszlón. Itt születtem és nevelkedtem, ahol a két hétig tartó 1000 fős lakodalmaknak nagy hagyománya volt. Mivel gyerekkorom nagy része lakodalomjárással telt, megismertem a lakodalmi szokásokat, játékokat és a hozzá tartozó rigmusokat is.

Vőfélybotomra az első szalagot, „kisvőfélyként” kb. 30 éve kötötte fel az ifjú pár, a tolna megyei Bogyiszlón. Itt születtem és nevelkedtem, ahol a két hétig tartó több száz, de akár az 1000 fős lakodalmaknak is nagy hagyománya volt. Mivel gyerekkorom nagy része lakodalomjárással telt, megismertem a lakodalmi szokásokat, játékokat és a hozzá tartozó rigmusokat is.

2006 óta hivatásos vőfélyként/ceremóniamesterként már nemcsak falusias jellegű hagyományos sátras-, hanem a modern kor igényeinek megfelelő kisebb-nagyobb étteremben és egyéb helyszíneken megrendezett lagzikat is koordináltam, moderáltam. A társadalmi szokások és igények megváltozásával ma, már csak a vőfélybotom emlékeztet a régi szokásokra. Szenvedélyem gyakorlása során, munkám egyik legfontosabb mozzanatának az esküvő előtti első találkozást tartom. Ezen alkalommal fontos, hogy megismerhessük egymást, kölcsönös szimpátia alakuljon ki és pontosan felmérjem az esküvőre és a lakodalomra vonatkozó igényeket. Célom, hogy az esküvő napja gondtalanul telhessen, az ifjú párnak és a násznépnek egyaránt fergeteges buliban legyen részük. Hiszem, hogy a vőfély legfontosabb munkája láthatatlan, melynek eredményeképpen a lakodalom napja örökké emlékezetes, önfeledt, vidám nap marad, ahol minden résztvevő jól érezte magát. A lagziban játszott játékok célja a násznép szórakoztatása, a hangulat fokozása, valamint csapat passzívabb tagjainak bevonása. Játékokat az ifjú pár előzetes beleegyezésével, a korábban megbeszélteknek megfelelően kezdeményezek, azonban jól működő bulit nem szívesen állítok le egy újabb játék kedvéért. A vőfélykedés mellett a másik szenvedélyem a zenélés, több hangszeren játszom és énekelek. Zenészként pontosan tudom, hogy mi a titka egy önfeledt, táncos estének.

Ha ti is hasonló szemlélettel tekintetek ”Életetek Nagy Napjára”, keressetek bátran, hogy esküvőtök napjáról életetek legboldogabb pillanataira emlékezhessetek!